بانک سرمایه sarmayeh - bank

سهامداران

حسابهای غیر آنلاین هوشمند

 سی و هشتمین شعبه بانک سرمایه با اخذ مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گشایش یافت.
به نقل از روابط عمومی بانک سرمایه در ادامه ارائه خدمات به آحاد مختلف جامعه و دسترسی مردم به این خدمات شعبه ایلام افتتاح گردید.
بنابراین گزارش، بانک سرمایه در جهت رشد و توسعه اقتصادی کشور با رعایت اصول و استانداردهای بانکدرای و بکارگیری نیروهای متخصص در ادامه حرکت خود شتاب مضاعف گرفت. این بانک با متصل شدن به شبکه شتاب، مجوز فعالیت سوئیفت و فعالیت ارزی در مراحل اول تا سوم تاکنون سهم قابل توجهی از عملیات بانکی کشور را به خود اختصاص داده است.
گفتنی است: در راستای ارائه خدمات الکترونیک در آینده ای نزدیک بانک سرمایه اقدام به انتشار گسترده کارت های هوشمند off line خواهد کرد که ضمن کاربری بسیار ساده دارای 16 قابلیت برای انجام خدمات بانکی و سایر امور می باشد.
در این ارتباط بانک سرمایه در تعامل با دولت، سپرده گذاران، سهامداران و استفاده کنندگان از خدمات، تمام همت خود را به منظور ارایه خدمات مناسب در راستای جلب رضایت اقشار جامعه به کار گرفته است.
+ نوشته شده در  سه شنبه ششم آذر 1386ساعت 23:11  توسط وبلاگ رسمی سهامداران بانک سرمایه  | 

ایران ظرفیت 60بانک دیگر را هم دارد ؟؟

دکتر بهاء الدین حسینی هاشمی -مدیر عامل بانک سرمایه- 

از آنجا که در کشورهای پیشرفته بیش از 70درصد امور بانکی استفاده کنندگان از خدمات بانکی بدون حضور در محل شعب بانکها و با استفاده از سیستمهای الکترونیکی صورت می پذیرد  از اینرو بانک سرمایه با بکارگیری فن آوری مدرن صنعت بانکداری تلاش می کند تا ضرورت مراجعه مشتریان به محل شعبه را کاهش داده و مشتریان بتوانند در محل کار و یا اقامت خود عمده امور بانکی را از طریق این بانک انجام دهند و طرح مشتری محوری را در بانک اجرائی نماید.
به گزارش بینا، هم اکنون بیش از 150میلیارد ریال از سپرده مردمی در بانک‌‏های خصوصی سپرده‌‏گذاری شده و این بانک ها درصددند با فعالیت چشم‌‏گیرخود اعتماد مردم را جلب کنند.
با توجه به اینکه تا سال 88 در جهت بهره‌‏مندی از فناوری روزآمد جهانی بانک الکترونیکی درکشور راه‌‏اندازی می شود لذا بانک سرمایه تلاش دارد تا زیر ساخت های این نوع بانکداری را مهیا کند.
مدیر عامل بانک سرمایه ، می گوید: از آنجائی که فرهنگیان از سهامداران عمده بانک سرمایه هستند در نظر داریم تا 250 خودپرداز برای این قشر فرهیخته در مراکز فرهنگی – آموزشی سراسر کشور به کار بگیریم تا فرهنگیان با صرف وقت کمتری به امور بانکی خود از جمله دریافت وجوه ، پرداخت قبوض خدمات شهری ، انتقال وجه و... بپردازند.
وی افزود : راه اندازی این خودپردازها در نقاطی که امکان تأسیس شعبه وجود دارد از اولویت های بانک است.
مدیر عامل بانک سرمایه خاطر نشان می کند : تا پایان سال جاری یک میلیون کارت بانکی صادر خواهد شد که این میزان تا 5 سال آینده به 5 میلیون کارت بانکی قابل افزایش است .
حسینی هاشمی در راستای خصوصی‌سازی بانک‌های دولتی و قدرت رقابتی آن‌ها با بانک‌های تخصصی معتقد است: بانک‌های دولتی بانک‌های بزرگی هستند؛ اما مشکلات بزرگ بودن هم دارند ضمن این‌که ایران ظرفیت تاسیس 60 بانک دیگر ایرانی و خارجی دیگر هم دارد، چون در بازار هر کسی می‌تواند با توجه به مزیت و سهم خود فعالیت داشته باشد؛ وگرنه در دیگر بانک‌ها ادغام خواهد شد، ولی با توجه به ظرفیت‌ها و محدودیت‌هایی که در همه بانک‌ها و در همه کشورها وجود دارد، خصوصی سازی بانک‌های دولتی هیچ آسیبی به بانک‌های خصوصی نخواهد زد.
به گفته وی بخش عمده سهام بانک سرمایه متعلق به فرهنگیان است و در حال حاضر 150 هزار نفر از این بانک سهام خریداری کرده‌اند.
بانک سرمایه ششمین بانک غیر دولتی و دومین بانک خصوصی از نظر سرمایه می باشد که با 3535 میلیارد ریال سرمایه و بیش از 305 هزار نفر سهامدار به استناد قانون اجازه تاسیس بانکهای غیر دولتی مصوب فروردین ماه 1379 , در چهارچوب قانون پولی و بانکی مصوب تیرماه سال 1351 , قانون عملیات بانکی بدون ربا و آئین نامه اجرایی آن و سایر قوانین جاری و مقررات مندرج در اساسنامه و با هدف ارائه انواع خدمات مالی و بانکی در داخل و خارج از کشور , افتتاح و قبول انواع حسابهای قرض الحسنه و سپرده های سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلند مدت و تخصیص آنها برای اعطای تسهیلات بانکی و سرمایه گذاری در بخشهای مختلف اقتصادی داخلی و خارجی و تصدی سایر عملیات مجاز بانکی تاسیس و بر اساس مجوز شماره 4613/ﻫ مورخ 18/10/1384 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران فعالیت کاری خود را طی سال 1384 آغاز کرد.

+ نوشته شده در  دوشنبه پنجم آذر 1386ساعت 18:26  توسط وبلاگ رسمی سهامداران بانک سرمایه  |